Agrā rudenī sērfojot pa vispasaules blogiem, uzgāju jauku auduma grāmatiņu, kura likās viegli un ātri pagatavojama tieši manam mazajam lasītājam (lasīt – zelētājam). (Augstāk ievietotajā saitē arī pieejams darba apraksts ar bildēm, izmēriem un aplikāciju šabloniem.) Bez tam tā bija viena no retajām idejām, kas starp 1000 un 1 meiteņu mantām pieejama tieši maziem, vēl gadu nesasniegušiem zēniem.

Tā nu es ķēros pie darba. Atradu vēl vasarā nogriezto džinsu galus, kas bija palikuši no šortu gatavošanas un kurus ar nez kādu 6-to prātu nebiju izmetusi ārā. Tad uz papīra sazīmēju un izgriezu šablonus aplikācijām. Tāpat savācu dažādus mazus auduma gabaliņus, piemeklēju katrai aplikācijai atbilstošāko. Vispirms uz 4 džinsu auduma taisnstūriem ar smalku zigzagu piešuvu aplikācijas. Tad liku audumus kopā ar labajām pusēm un nošuvu visas 4 malas, atstājot atvērumu pa kuru izgriezt uz labo pusi.  Izgriezu sašūto uz labo pusi un visapkārt nošuvu gar pašu maliņu. Ak, jā! Un vidū liku plāna mēteļauduma gabaliņu, lai grāmatiņa stingrāka. Bet vēlāk, kad vajadzēja sastiprināt visas lapas kopā, es to nožēloju, jo viss kopā bija tik biezs, ka nolauzu adatu (resno, 100-tā numura adatu, kas paredzēta tieši bieziem audumiem). Gala rezultātā lapas sašuvu kopā ar rokām, kas arī nebija viegli. Nākamreiz biezo audumu neliktu viscaur grāmatiņai – vidu atstātu brīvu.

Lūk rezultāts! Nu var zelēt skatīt droši! :c)

Aplikācijas izvēlējos atbilstošas manam dēliņam. Vispirms jau uz vāka tika uzšūts dēliņa vārda pirmais burts – “M“. Lai visiem skaidrs, kam tā pieder! :c)

Iekšpusē tapa burulaiva; bumba, kuras dēliņam NU ĻOTI patīk; viņa mīļā krūzīte (Doidy cup); draudzenītes māja (tieši tādā – gaiši zaļā ar sūnu zaļu jumtu – viņa dzīvo); saulīte un, protams, mašīna. Kā nu bez tās! :c)