Kāda radiniece, ieraugot šo zvērēnu, teica, ka Etsy esot bijis kāds skandāls par līdzīgām rotaļlietām ar cilpiņām. Kādai pārdevējai slēgts konts, vai aizliegts tirgot konkrētās rotaļlietas, jo kāda cita esot patentējusi šāda tipa cilpiņas!!! Es gan nezinu precīzi, kā tur viss tiešām bijis, taču man tas šķiet absurds, kā var (ļaut) patentēt to, ko mūsu mammas, vecmāmiņas veidojušas jau gadiem?! Tā kā mana mamma ir šuvēja, es kopš bērnības atceros tādas cilpiņas. Bet patiesībā es par to daudz nesatraucos, jo veidoju šo zvērēnu sava dēliņa lietošanai un varbūt kādreiz k-ko līdzīgu izveidošu dāvināšanai, nevis tirgošanai. Tāpēc es taisu, kā gribu un lieku kādas cilpiņas gribu! :c)

Tātad šis lauvēns tapa manam dēliņam kā vienas jau eksistējošas mantas – zilonēna – brālēns. Brālēns, jo zilonēnu ņēmu kā piemēru izmēram un formai, bet tas nemaz nav līdzīgs. :c) Kā jau brālēns! :c)

Šuvu no trikotāžas auduma atgriezuma, acīm un degunam izmantots flīsa audums, lentītes – arī dažādi atgriezumi no mammas krājumiem, acu vietā dažāda izmēra pogas. Vispirms izgriezu formu, tad ar smalku zigzaga dūrienu priekšpusē piešuvu acis un degunu. Tad sagriezu lentītes, pārlocīju tās uz pusēm, nogludināju un piešuvu vienai no ķermeņa pusēm.  Pa vidu lentītēm piešuvu arī sašūtas un ar sintaponu piepildītas austiņas. Liku abas ķermeņa puses ar labajām pusēm kopā, lentītēm uz iekšu un šuvu visriņķī, atstājot nelielu atvērumu, pa kuru ielikt pildījumu. Izgriezu sašūto uz labo pusi un pildīju; kājas ar mazām putaplasta bumbiņām, pārējo ķermeni un galvu ar sintaponu. Ar roku aizšuvu caurumu, piešuvu acis-pogas un – lauvēns gatavs!

Nu jau lauvēna slavas laiks ir pagājis un manam dēliņam tas diez ko neinteresē, bet ap 6 mēnešu vecumu, kad to viņam uzšuvu, tas bija tieši laikā, jo

1) mazajai roķelei  to ir ērti satvert aiz kājas

2) putaplasta bumbiņas lauvēna pēdās mazliet tā kā čaukst un tās ir patīkami ņurcīt

3) mazās austiņas ir tieši laikā, lai iebāztu mutē un nozelētu slapjas

4) lentītes ir ne tikai košās krāsās, bet arī viegli satveramas, paraustāmas

5)  acis lai gan viena lielāka, otra mazāka ir ērti satveramas, paraustāmas, mutē iebāžamas.

Papildināts 2011. gada 6. janvārī

Te, lūk, arī brālēnu ziloni mantu kastē aiz snuķa noķēru… :c)

Advertisements