Kādā rītā, kad spontāni sarunāju pēcpusdienā randiņu ar kādu draudzeni, kura šad tad iegriežas Latvijā ar savām 2 meitām (2,5 un 4 gadi), izlēmu, ka nepirkšu viņām kārtējos saldumus (mums pašām gan nopirku kūku :cP ), bet pagatavošu k-ko pati savām rokām. Zinot, ka meitenēm patīk pucēties, izlēmu pagatavot matu sprādzes. Tāpat izlēmu nošaut 2 zaķus ar 1 šāvienu un tomēr piedalīties Lai top dāvana! konkursā.

Matu rotām nepieciešams:

4 parastās matu sprādzes,

filca auduma gabaliņi (domāju var izmantot arī citu audumu gabaliņus, piem., samtu),

diegs,

adata,

šķēres,

līme (izmantoju karstās līmes pistoli) un

podziņas vai pērlītes

Tā kā man viss augstāk minētais bija mājās, izmaksas bija 0, bet, ja izejmateriāli būtu jāpērk, domāju tie nemaksātu vairāk par 1 LVL.

Patērētais laiks:

abiem pāriem ~1 stunda. Man gan aizņēma vairāk, jo 1) fotografēju procesu un 2) sargāju visu no 2 mazām roķelēm un siekalainas mutes. :c)

Bet tagad pagatavošana pēc kārtas katrām 2 sprādzītēm.

Rozīgi lillā sprādzītes

Nogriezu 21 cm garas un ~ 5 cm platu rozā un ~ 3 cm platu violetu filca strēmeli. Pārlocīju tās uz pusēm, saspraudu ar adatām un iegriezu tādas kā bārkstiņas (nepārgriežot pavisam).

Tā kā paredzēts gatavot 2 vienādas matu sprādzes, pārgriezu abu krāsu strēmeles uz pusēm. Tad nelieliem dūrieniem sadiedzu pārlocītās strēmeles.

Savilku sadiegto līdz sāka veidoties glīts krokojums un aplis. Tad sašuvu kopā pretējās malas. Puķīte gatava! Tāpat darīju ar pārējām 3 strēmelēm. Tad lillā puķītei piešuvu vidū podziņu gandrīz tādā pat rozā krāsā kā audums. Tad liku mazāko lillā puķīti uz lielākās rozā un salīmēju ar karstās līmes pistoli (sākumā gan mēģināju ar parasto PVA, bet tā neturēja kopā).

Visbeidzot gatavo puķi piešuvu pie matu sprādzes, bet tā kā tā turējās visai nedroši un pārāk brīvi kustējās visos virzienos vēl papildus piefiksēju arī ar karstās līmes pistoli. Pirmās sprādzītes gatavas!

Zili dzeltenās sprādzītes

Sagriezu ~ 2 x 2 cm lielus visu trīs krāsu kvadrātus, kopā 12 gab (6 gab. katrai sprādzei). Tad katru kvadrātu pārgriezu uz pusēm pa diognāli. Šos trijstūrus locīju uz pusēm, durot tievākajā galā, un pamīšus mainot krāsas vēru virsū uz adatas un veidoju puķīti. Kad tika uzvērti visi 12 trijstūri, savienoju tos aplī.

Vidū iešuvu zilas krāsas pērlīti. Ziedlapiņas ar diegu cauršuvu arī pa vidu, lai tās stabilāk turētos kopā un nestaigātu augšā-lejā. Puķi tāpat kā iepriekšējām sprādzēm – gan piešuvu, gan nedaudz piefiksēju ar karstās līmes pistoli. Lūk, arī otras 2 sprādzes ir gatavas!

Māsiņas par dāvaniņām bija priecīgas un uzreiz tika sadalīts, kurai kādas krāsas sprādzītes pienākas. Arī man pašai prieks, ka tas atkal bija izrādījies tik ātri un vienkārši pagatavojams! Lai top dāvanas no sirds!

Advertisements