Šī ieraksta nosaukumā aprakstītos dūraiņus uzadīju savai draudzenei kā vārda dienas dāvanu.

Mana draudzene ir cilvēks, kuram cimdu (lietussargu u.c. sīkumu) nekad nevar būt par daudz, jo viņa regulāri tos k-kur aizmirst vai pazaudē. :c)

Dūraiņi ir pavisam vienkārši un ātri pagatavojami, jo adīti pavisam gludi, bez jebkādiem rakstiem un no ļoti biezas dzijas ar 8. izmēra adatām. Dzija ir 50% vilna un ar krāsu pāreju no balta – rozā uz violetīgi pelēku. Lai cimdiņi būtu vēl vairāk mīksti, pūkaini un silti, kā arī, lai mazliet nomāktu dzijas rozīgumu, pievienoju 2 pavedienus violetas mohēras (50%) dzijas.

Uzmetu 21 valdziņu, sadalīju pa 3 adatām. Vispirms adīju 2 rindas kreiliski, tad 5 rindas labiski un atkal 2 rindas kreiliski. Tad adīju 15 rindas labiski, iezīmēju īkšķi un atkal 15 rindas labiski. Visbeidzot, katrā rindā 4 vietās noraucu. Tā kā dzija bija tiešām bieza un noraucot tā veidoja diezgan caurumainu adījumu, tad noraukšanas posmu pāradīju ar 6,5. izmēra adatām.

Kad cimdi bija gatavi, tie likās pārāk vienmuļi, tāpēc izlēmu tos nedaudz uzlabot – izvēru cauri divas dažādas rozā lentītes un sasēju tās nelielā bantītē. Dūraiņi gatavi!

Tāda nu man bija dāvana draudzenei vārda dienā – cimdiņi un iepriekšējā ierakstā aprakstītie cepumi.

Advertisements