Kad rudenī izrādījās, ka mana dēliņa drēbju krājumos atbilstoši augumam ir daudz vairāk krekliņu ar aizdari starp kājiņām (tā saucamo – bodiju) ar īsām piedurknēm nekā ar garām, izlēmu, ka izmēģināšu savus spēkus un uzšūšu viņam dažus pati. Tā kā manai šujmašīnai nav ne overloka, ne trikotāžas dūrienu, lai veidotu glītas apdares, krekliņus pāršuvu no pieaugušo T-krekliem, tādējādi izmantojot jau gatavo krekliņu glīti apstrādātās malas.

Vispirms sāku ar to, ka piemeklēju atbilstošu pieaugušā T-kreklu. Dzeltenais ar zilām zivtiņām ir no mammas skapja.

Tad ņēmu bodiju, kurš pašlaik der. Izvērsu to uz kreiso pusi, pārlocīju uz pusēm, uzliku uz papīra (žurnālam Impulss ir labas, cietas lapas :c) ) un pārzīmēju. Tā kā priekšpuse no mugurpuses atšķiras, tad piegrieztni uzzīmēju abām pusēm, tāpat arī piedurknei.

Piegrieztnei plecu daļā ir tādas dīvainas ļipas, jo pirmo krekliņu šuvu ar tādu aizdari, kad plecu daļas ir pārlocītas viena otrai, kā tas bieži mēdz būt zīdaiņu apģērbam, lai vieglāk uzvilkt pāri galvai. Taču, šujot otru krekliņu, tas netraucēja, jo nevajadzīgo malu vienkārši nolocīju.

Tad izvērsu uz kreiso pusi T-kreklu, piemeklēju labākās jau apstrādātās malas, piem., piedurkņu galus un kakla izgriezumu, locīju katru T-krekla daļu uz pusēm, saspraudu ar adatām, liku virsū piegrieztni, pārzīmēju un griezu (ar vīļu tiesu rezervei) ārā.

Tad būtu loģiski visu sašūt kopā – sānu vīles, plecu vīles, iešūt piedurknes un apstrādāt apakšējo malu. BET… Pēc sānu vīļu sašūšanas man uznāca krīze, jo sapratu, ka iecerēto aizdari, pārlokot plecu daļu vienu otrai, nevarēšu izpildīt, jo krekliņa kakla izgriezuma apdare bija ļoti bieza un mana šujmašīna dubultā to neņēma. Tad gandrīz mēnesi tādas puspabeigtas ķeskas ik pa brīdim pārcilāju no viena plaukta citā, līdz pagājušajās brīvdienās beidzot izdomāju risinājumu un pieķēros krekliņu pabeigt. Plecu aizdarei izmantoju no lielā T-krekla nogiezto apakšējo malu (tā bija plata un glīti apstrādāta ar overloku), ar kuru apšuvu arī mazā krekliņa apakšu. Locīju to uz pusēm un ar gumijas piešūšanai paredzēto zig-zag dūrienu piešuvu. Iesitu 2 kniedītes un aizdare gatava!

3 kniedītes apakšā un gatavs viss krekliņš! Šodien jau mazais zivtiņš ar jauno krekliņu peldēja baseinā. :c)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bet te vēl attēls pirmā šūtā krekliņa plecu daļai.

Un pats maestro visā godībā! :c)

Advertisements