Šonedēļ manā virtuvē draugs un sabiedrotais ir Mārtiņš Sirmais.

Vakar un aizvakar ēdām interesanto kukurūzas – selerijas krēmzupu. Recepte (un daudzas citas) ir atrodama LNT mājas lapā raidījumu sadaļā, taču iekopēju to arī šeit, lai nākamreiz nav jāmeklē garajā recepšu sarakstā.

Sastāvdaļas:

Selerija sakne – 1 gab.
Selerija kāti – 4 gab.
Konservēta kukurūza – 2 bundžas (katrā 670 g)
Burkāni – 2 gab.
Sīpoli – 3 gab.
Lauru lapas – 2 gab.
Smaržīgie pipari – 7 gab.
Sāls – pēc garšas
Sviests – 70 g
Polenta (kukurūzas putraimi) – 2 ēdamkarotes
Piens (trekns) – 1 ½ l
Saldais krējums – ½ l

Sagriez kubos visus dārzeņus, liec beztauku katlā aprauties, pievieno garšvielas. Kad dārzeņi aprāvušies, liec tiem klāt sviestu, visu sautē uz vidējas uguns, līdz tie kļūst caurspīdīgi, bet nepiecepas. Tad ber klāt polentu, pielej pienu, saldo krējumu, uzsildi, tad ber klāt kukurūzu. Vāri visu līdz dārzeņi gatavi, tad ņem nost no plīts, izņem lauru lapas un piparus, sablendē. Gatavs. Ņammmmmmm.

SVARĪGI! Kukurūzu (tāpat kā jebkuru citu dārzeņa konserva saturu) , pirms lietošanas noskalo tekošā ūdenī, lai noskalotu nost pēc iespējas vairāk pievienoto ABCDE.

P.S. gaļēdājiem.
•    Ne veģetārieši vai negavējošie šo zupu var vārīt arī no vistas buljona. Tādā gadījumā piena vietā izmanto vistas buljonu.
•    Šai zupai lieliski piederētos arī kaltētas garneles (apmēram 2 saujas). Tās jāpievieno kopā ar konservētajiem kukurūzas graudiem.

Es zupu gatavoju pēc pamata receptes ar pienu. No norādītajām sastāvdaļām sanāk pilns lielais katls (laikam 5 l). Tāpat zupa ir saldena un ļoti sātīga, un to nav iespējams daudz apēst, tāpēc uz zupas apēšanu tika piesaistīti papildspēki. Sanāca neplānota izēšanās ar draugiem. :c)

Pirmajā dienā ēdām to tādu, kāda nu sanāca. Kukurūza īpaši labi nesablenderējās un miziņas ķērās zobos.  Otrajā dienā izlēmu to izberzt caur sietu un pasniedzot pievienot čupiņu Mārtiņa ieteiktās garneles (man gan nebija kaltētas, bet saldētas bez čaulas). Šādi tā bija maiga un tiešām ĻOTI garšīga!

Advertisements