Kādu laiku atpakaļ kādā krievu vai zviedru (nu, neatceros, bet ideja nav mana!) blogā ieraudzīju lielisku ideju, kā izklaidēt savu bērnu garākos pārbraucienos mašīnā. Šūts auduma labirints.

Pagatavoju to savam dēliņam un vēl 2 bērniem kā dāvaniņas.

Pagatavošana:

Izvēlas 2 kontrastējošus audumus (gan krāsu, gan faktūru), lai bērnam interesantāk un mazās motorikas attīstībai noderīgāk. Izgriež gabaliņus 15×20 cm izmērā. Saliek audumus kopā ar labajām pusēm un nošuj pa perimetru, atstājot vienu sānu vaļā. Izvērš uz labo pusi. Ievieto (stikla) bumbiņu. No labās puses nošuj pa perimetru gar pašu malu (pāris mm no malas). Bumbiņa paliek iekšpusē. Tad veido labirintu, nošujot vēlamos tuneļus. Es šuvu ar kontrastkrāsas diegiem, lai labāk izceltu labirinta ceļu.

Mazajiem bērniem (~1 ½ gadu veciem) nošuvu pavisam vienkārši

Lielākam bērnam (3 gadus vecam) – mazliet sarežģītāk

Nu, var sākt bīdīt bumbiņu no viena gala..

.. uz otru!

Jāatzīst, ka mans dēliņš to pagaidām izmanto kā mīļspilventiņu uz miegošanos (viena puse ir balts samts, kuru viņam patīk ņurcīt). Savukārt, dāvinātie labirinti vairāk interesēja pieaugušos nekā mazos saņēmējus, un tika jau prātos zīmētas shēmas, kā tādu pašu labirintu varētu pagatavot 5x lielāku un ar daudz sarežģītākiem labirintiem; sēdēt šūpuļkrēslā un nomierināt sakarsušu prātu. :c)

Advertisements