Piektdien nelielā radu un draugu pulkā tika kristīts mans dēliņš. Ceremonija bija īsa un tikai mums. Plašu svinību vietā klātesošos cienājām ar īpaši pasūtītu kūku un šampanieti turpat pie baznīcas

un kopīgi braucām iestādīt mana dēliņa ozoliņu.

Kāpēc to vispār šeit pieminu? Tāpēc, ka mans un dēliņa tērps bija (gandrīz) pašdarināts. :c)

Dēliņam pašuvu pavisam vienkāršas zila samta īsbikses un vestīti. Bikses patiešām vienkāršas – gumija viduklī un bikšu galos + zelta krāsas lentītes pušķīši. Arī vestīte vienkārša piegriezuma + zelta podziņas greznumam. Ar vestītes roku riņķa apstrādi gan radās nelielas problēmas (laikam šujot slīpā diega lentu biju k-ko mazliet pastiepusi un radās neglītas krunkas), kuras mana mamma palīdzēja novērst pāršujot.

Ap kaklu – a la žabo – baltam, plānam auduma atgriezumam apstrādātas malas, nošūts ar platiem dūrieniem, savilkts, pa vidu uzšūta zelta lentīte, kā arī piešūta lentīte, lai var ap kaklu apsiet.

Mana kleita tapa pēdējā brīdī. Nebiju vēl sākusi domāt, ko vilkšu mugurā, kad vecmāmiņa, uzzinājusi, ka mazmazdēliņam būs zila samta ietērps, man atsūtīja „stilīgu” zila samta kostīmu – nenosakāma garuma garo kleitu ar šķēlumu vienā sānā līdz pus dibenam un vizuļojošu žaketīti 80-to stilā. Vispirms mazliet iesmēju, kā vecmāmiņa novērtējusi manu gaumi, bet tad acu priekšā pazibēja ideja, kā nepievilcīgo kleitu pāršūt. Šoreiz šuvēja bija mana mamma. Tikai ideja ir mana, bet arī tas ir daudz! :c)

Tātad garajai kleitai tika nogriezta apakšējā mala, lai garums būtu mazliet zem ceļa (lielākoties visas manas izejamās kleitas ir pāris centimetrus virs ceļa, taču šoreiz izlēmu eksperimentēt). Tika pilnībā aizšūts šķēlums. Kārtīgās mātes meitas kakla izgriezums tika izgriezts būtiski lielāks, taču tālāko darbību rezultātā tas neizskatījās nepiedienīgi. Tātad, nogrieztā kleitas apakša tika pārlocīta uz pusēm (veidojās tāds kā tunelis) un sagriežot mazliet slīpi (tas, lai skaistāks kritums veidojas) iešūta lielajā kakla izgriezumā  kā apkakle. Apakšmala apstrādāta ar tādu speciālu līmlentu, kuru piegludina. Līdz ar to apakšmala ir glīta, gluda, bez vīles.

Vīram gan nekas jauns netika pašūts. Vilka smalkrūtotu kreklu un zilu kaklasaiti. Tāda, nu zilā komanda mēs bijām! ;c)

Advertisements