Cienastā dažādas uzkodas:

–          siera radziņi pēc šīs Andras receptes + sezama sēkliņas

–          gatavi sāļie groziņi ar gataviem siera salātiem

–          sieru plate

–          lavašs ar tunci – lavašs apsmērēts ar kausēto sieru un tajā ietīts konservēts tuncis + vārītas olas + majonēze + lociņi (izgāšanās Nr.1 – pildījums sanāca pa šķidru, pa slapju un kopskats bija ne visai pievilcīgs. Apēsts gan tika viss.)

–          viltotā zaķa šķēles – maltās gaļas kukulītis pildīts ar vārītām olām un burkāniem, cepts cepeškrāsnī

–          spinātu strūdele – kārtainās mīklas loksnē ietīti cepti spināti + vārītas olas + saldais krējums (izgāšanās Nr.2 – lai arī cik rūpīgi satīta, mīkla atvērās vaļā – sanāca spinātu laiva, kura tik un tā bija garšīga)

–          dārzeņu iesmiņi – uz bambusa kociņiem uzvērti cherry tomātiņi + siers + redīsi + olīvas (tās manam dēliņam pašreiz topā) + sacepti vistas filejas gabaliņi (medus, sojas mērce, ķiploks, ingvers + izvārtīti sezama sēkliņās), iesmiņi sasprausti ½ kāpostgalvā

–          kraukšķis/muslis pēc šīs receptes

–          bērnu baranciņas

–          grauzdētas mandeles – mandeles + cukurs + kanēlis

–          augļu iesmiņi – uz bambusa kociņiem uzvērtas vīnogas + ābola, bumbiera, banāna, kivi gabaliņi + mandarīnu daiviņas, iesmiņi sasprausti ½ kāpostgalvā

Kūka – PILSDRUPAS

Recepte no manas vecmāmiņas krājumiem.

Pagatavo mīklu no ½ bundžas iebiezināta piena ar cukuru, 3 olām, 1 gl. skābā krējuma, ¾ gl. cukura, 2 ēd.k. kakao, 1 ½ gl. miltu, 1 tējk. sodas un vanilīna. Cep apaļajā veidnē. Es cepu ~ 180oC, ~30 min., bet gatavību jebkurā gadījumā pārbaudīju ar koka irbulīti.

Kad biskvīts atdzisis, to horizontāli pārgriež uz pusēm. Apakšējo daļu atstāj veselu, bet augšējo sagriež kubiņos. Tos haotiski saliek uz apakšējās daļas, lai veidojas kaudze – pilsdrupas. Pārlej ar krēmu – sakulta 1 gl. pūdercukura ar 800 g bieza krējuma (ņemu 25%, jo tas ir laba biezuma). Patiesībā, krēmu leju ik pa laikam jau kārtojot pilsdrupas, jo ir gadījies, ka lejot beigās visam pāri, tas vidū nenotek līdz apakšai.

Ieliek kūku aukstumā, ļauj mazliet sastingt.

Tad pārlej ar glazūru – izkausētiem 150 g sviesta, 2 ēd.k. kakao, 2 ēd.k. cukura. Tā stāv rakstīts vecmāmiņas receptē, bet es jau kuro reizi viļos šajā receptes daļā, jo man nekas nesanāk. Izgāšanās Nr.3 – glazūra ir šķidra un neturas uz kūkas. Atgādinājums pašai sev – nākamreiz kausēt šokolādi!

Atklāti sakot, šāds zviedru galda variants sanāk trakoti dārgs un laikietilpīgs. Daudz vieglāk būtu bijis sabakstīt ar garšaugiem gaļas gabalu, kartupeļus sagriezt daiviņās, to visu iemest cepeškrāsnī un uz laiku aizmirst. Klāt vēl pagatavot kādus svaigos salātus. Taču tas nav ērtākais variants, kad visiem  pie galda nav vietas un vēl jo vairāk bērnu ballītē, kurā, manuprāt, ir svarīgi, lai ēdiens būtu rokās paņemams un nelielos gabaliņos.