Hu! Beidzot esmu daudz maz attapusies no savas briesmīgās angīnas. Nu jau vēl kādu laiku būs jāpadzīvo pa mājām, bet vismaz pašsajūta ir uzlabojusies un saprotu, kas es esmu un kur atrodos, un kas ir pa dienu. :c) Ziniet, kad mazliet vairāk kā 2 diennaktis temperatūra ne mirkli nenokrīt zem 38,5 un pat siekalu norīšana ir lielākās mocības, tad tiešām iestājas tāds transa stāvoklis, ka nesaproti, vai diena vai nakts.

Nu, ja, un kā jau tas bija paredzams, esmu ar kaut ko aplaidusi arī savu dēliņu, bet par laimi tā nav angīna. Vēl joprojām mēģinām visādos veidos dabūt ārā to nejauko klepu, kas kāsē iekšā. Bet būs labi! To es pati sev un jums! :c)

Bet seriālā Mazā prinča ballīte 2gadniekam palikusi neaprakstīta vēl pēdējā sērija – par aktivitātēm.

Lai gan zinu, ka bērniem patīk vienkārši tāpat dauzīties un spēlēties ar ciemos pieejamajām (citādām, nekā mājās) mantām, dažas aktivitātes biju sagatavojusi. Tās gan nebija kā obligātās spēles vai stafetes, bet kā piedāvātās izklaides, ko darīt, ja nu rodas vēlme atpūsties no dauzīšanās. :c)

Telpas malā uz bērnu galdiņa uzliku krāsojamās lapas (i-netā sameklēju attēlus no mazā prinča grāmatiņas, Photoshop-am līdzīgā programmā pārveidoju tos melnbaltus un ar kontūrām, un izdrukāju) un krītiņus (lielos, resnos Tiger). Pēc pasākuma pa vidu lielāko bērnu veikumam, atradu arī mazāko bērnu mākslu. :c)

Bet aktivitāte ar nelielu jautrības devu (nu, vismaz tiem, kas to darīja pirmo reizi) – fizikas likumu pārbaude ar balonu, līmlentu un striķi, kuru var pabāzt zem jebkuras tematikas. Mūsu gadījumā tas, piemēram, bija mazais princis, kurš lido no planētas uz planētu.

Uz izturīga striķa (man bija parupja kokvilnas tambordzija) uzver apmēram 5 cm garu resnā kokteiļsalmiņa gabaliņu. Šo striķi nostiepj starp 2 krēsliem. Piesien. Bērns piepūš balonu, to neaizsien, bet tikai tur ciet galu, lai gaiss nenāktu ārā. Ar līmlentu pielīmē balonu pie kokteiļsalmiņa (apmēram pa vidu, bet vairāk tomēr uz atvērtā gala pusi) un nostājas pie viena no krēsliem. Tad strauji palaiž vaļā balonu. Tas pa striķi skries no viena krēsla uz otru. Lai gan mans dēliņš šo darījis ne reizi vien, taču ar lieliem smiekliem labprāt dara to atkal un atkal.

Neliela atkāpe. Mīļie vecāki! Ja esiet uzlūgti uz bērnu ballīti (vai īstenībā jau tas nav svarīgi, kas tieši pa pasākumu tas ir) un zināt, ka ciemoties varēsit tikai īsu brīdi, lūdzu, paziņojiet to jubilāram (vai viņa vecākiem) pirms ballītes vai vismaz tiklīdz ierodaties!

Tieši augstāk rakstītā neievērošanas dēļ, sanāca tā, ka bija jāsteidz pie kūkas ēšanas un dažas plānotās aktivitātes palika nerealizētas. Bet, ja nu kādam noder, šeit arī tās piefiksēšu. Maija, tālāk nelasi! :cD

Papildus krāsojamām lapām, tika sagatavotas arī krāsainās lapas un 2 dažādas pamācības (atrastas caur Googli), kā izlocīt mazā prinča lapsu. Zinu, ka dažiem  (lielākiem) ciemiņiem patīk darboties ar origami.

Bet kā vakara lielā aktivitāte bija paredzēts katram pašam iztēloties, kāds varētu izskatīties mazā prinča jēriņš tur – kastē, un to pagatavot no sagatavotajiem izejmateriāliem – avīzēm, krāsainiem papīriem, kartona, vates, dzijas, bambusa kociņiem, līmējamām kustīgajām actiņām, līmes, līmlentas. Balvā katram bija paredzēta sarkana roze – kā mazajam princim!

Tādas, lūk, aktivitātes!

Bet jebkurā gadījumā es neko nenožēloju, jo, manuprāt, labāk dažas izklaides nekā visas un sasteigtas.

Un vēlreiz paldies ciemiņiem!

Advertisements