Beidzot noņēmu Lieldienu dekorācijas. It kā jau tās varēja stāvēt vēl visu vasaru, bet prasās pēc kā jauna, svaiga.

Dekorācija – zaķīšu, putniņu un taurenīšu virtene no auduma.

Attēlus ar papīra šabloniem pārnesu uz audumu atgriezumiem. Izgriezu ar auduma nazi (manuprāt, ātrāk un ērtāk, jo dažus neslīdīgus audumus liku uzreiz vairākās kārtās). Piešuvu pie atlasa lentas.

Tā kā audumi bija diezgan plāni un nesaturīgi, zaķu ausis, putniņu galvas un taureņu spārni noliecās. Iestīvināju ar PVA līmi (@Laine, atceros Tavu stāstu par stīvināšanu-pankūku cepšanu ar kartupeļu cieti. :c) ). Atšķaidīju līmi ar ūdeni un jau gatavo, sašūto virteni izmērcēju maisījumā. Tālāk drošvien varēja gludināt ar gludekli (liekot starp cepampapīru), bet man negribējās tam veltīt tik daudz laika. Es gludi izklāju vannas istabā uz siltās grīdas. No rīta virtene bija izžuvusi un iestīvinājusies cieta, varēja plēst nost no grīdas (bet no flīzēm tas viegli izdevās). Manuprāt, šis ir labs variants krāsainiem audumiem, jo PVA līme žūstot paliek caurspīdīga (par kartupeļu cieti dzirdēts, ka tā paliek balta).

 

Ideja par attiecīgo krāsu salikumu radās no īsi pirms Lieldienām i-netā nejauši ieraudzīta atraitnītes attēla. Šis gan nav tieši tas attēls, taču krāsu salikums tas pats.

Foto avots.

Skatāmies dabā! ;c)

Advertisements