Filma Detachment (ASV, 2011) ir par pasniedzēju, kurš strādā skolā ar grūti audzināmiem bērniem, kuriem ir dažādi uzvedības traucējumi. Pavirši skatoties varētu domāt, ka tie ir izlaisti bērni, kuri iedomājas, ka var atļauties visu (arī iespļaut skolotājai sejā), bet patiesībā tie ir novārtā atstāti bērni no vecāku puses ; bērni, kuru talantam vecāki netic, bet nolīdzina tos ar zemi. Filmā attēlots, ar kādām metodēm viņš strādā, kā tiek galā ar šiem bērniem, tāpat arī ar savas privātās dzīves problēmām un skeletiem skapī. Ne mazāk interesanti ir citi pasniedzēji šajā skolā. Katram ir savas audzināšanas metodes un arī savas personīgās dzīves problēmas.

Tāpat filma runā par seno patiesību, ka tev jābūt atbildīgam par tiem, kurus tu pieradini. Šajā gadījumā par galvenā varoņa pieradināto nepilngadīgo ielas meitu, kuru viņš paņem (nelegālā) aizgādībā.

Filma liek domāt.

Galvenajā lomā Adrien Brody, kurš, manuprāt, ir lielisks šāda žanra aktieris. Redzēts arī filmās The Pianist, Midnight in Paris un dzirdēts fantastiskajā Fantastic Mr. Fox.

Advertisements